Junioři vezou z Litvínova dva body, rozhodovalo se až v nájezdech21.10.2012 v 13:01

kategorie: Juniořiautor: Mgr.Jan Vidner

Domácí od začátku zápasu Boleslav přehrávali, ale nedokázali využít svého tlaku ani šancí. Již v úvodní minutě se dostal do dobré příležitosti Smolka, nedokázal však zkrotit neposedný kotouč, a tak jeho střele scházela přesnost. Ve třetí minutě si sjel mezi kruhy navrátilec Šrámek, ale Sejpal předvedl výborný zákrok ramenem a jeho střelu vytěsnil nad branku. Litvínov dál tlačil soupeře, v páté minutě měli domácí první výhodu přesilové hry. Litvínovští hráči nesehráli přesilovku špatně, ale nedokázali proměnit vytvořené šance. V osmé minutě byl vyloučen domácí Kuchař a hosté přesilovou hru využili. Mezi kruhy si sjel pro přihrávku Jakub Frolík a střelou do víka otevřel skóre. Domácí byli po této brance jako opaření o minutu později nebezpečně pálil Kulich, ale Horák jeho střelu skvěle vytěsnil. Ve dvanácté minutě se opět blýskl Horák, když skvělým zákrokem zlikvidoval šanci Koudely. Litvínov se vzpamatoval a opět zatlačil Boleslav. Domácí konečně dokázali svůj tlak zužitkovat. Jakub Šrámek minutu před koncem třetiny předvedl fantastické sólo, prokličkoval celým hřištěm, zbavil se čtyř bránících hráčů, vymíchal Sejpala a vyrovnal stav utkání! Domácí po této brance ještě zvýšili svůj tlak, a z toho pramenilo také vyloučení hostů, ale v této třetině se už nic nestalo, a tak šly oba týmy do kabin za smírného stavu. Litvínov vstoupil do druhé třetiny znovu aktivně, ale tentokrát hosté už tolik nezaostávali. Ve druhé minutě prostředního dějství sevřela lajna pod vedením Šrámka boleslavské hráče ve vlastním pásmu, ale i přes tento tlak vedoucí branku nepřidali. O tři minuty později Hora skvěle vybruslil unikajícího Němce a vypíchl mu puk těsně před Horákem. Domácí dominovali, Cvrk pálil od modré, k odraženému puku se dostal Smolka, ale nedokázal poskakující puk doklepnout do branky. V polovině zápasu se hosté dostali do veliké šance, Marek se zbavil tří bránících hráčů a řítil se sám na Horáka, ten ale skvěle zasáhl betonem. Litvínovští hráči dál dobře bruslili a hostující Kulich nedokázal Smolku zastavit jinak než faulem. Litvínov přesilovou hru využil, David Cvrk tvrdě vypálil od modré čáry a puk se dostal, za přispění teče některého z bránících hráčů až za záda Sejpala. Domácí si vedení příliš neužili, když hosté dokázali využít přesilovku pět na tři. Boleslav sehrála tuto výhodu výborně, Marek vypálil nebezpečně od modré, Horák jeho střelu nedokázal udržet, k puku se dostal David Koudela a dorazil puk do odkryté branky. Domácí si v závěru také vyzkoušeli přesilovku pět na tři, ale nedokázali ji využít tak jako jejich soupeř. Ve třetí třetině byl k vidění pěkný hokej plný šancí na obou stranách. Litvínovští začali závěrečnou třetinu několika přesilovými hrami, ale ani jednu nedokázali využít. Blízko gólu byl domácí Smolka, který ani nadvakrát nedokázal překonat Sejpala. V polovině třetí třetiny Litvínov zamkl Boleslav ve svém útočném pásmu, tento zámek trval skoro dvě a půl minuty, ale domácí i přes to nedokázali překonat výborně chytajícího Sejpala. Osm minut před koncem třetí třetiny svůj tým podržel domácí brankář Horák, hosté se dostali do situace dva na jednoho a Horák chytil prakticky jistý gól do své lapačky. Boleslavští hráči měli v závěru navrch, několik nebezpečných šancí musel likvidovat domácí brankář, ale poradil si dobře, a tak dospělo utkání až do prodloužení. Domácí si přenesli ze třetí třetiny do prodloužení třicet vteřin z přesilové hry, ale nedokázali toho využít. V prodloužení se hrálo skoro bez šancí, za zmínku stál asi jen průnik Válka, který ale nedokázal trefit místo mezi Sejpalovými betony. Ani jeden z týmu už nedokázal ohrozit branku soupeře. Utkání musely rozhodnout až nájezdy. Jako první začal Litvínov, ale domácí útočníci nedokázali proměnit ani jeden ze tří nájezdů, za hosty se ve třetí sérii prosadil střelou mezi betony Patrik Podsedníček a rozhodl o vítězi utkání. Ohlasy trenérů Radek Mrázek (HC LITVÍNOV): Předvedli jsme náš klasický domácí výkon. To se pořád opakuje, takže teď musíme přivézt body z venku. Pak už nám asi nezbývá nic jiného, než přeložit zápasy ven a všechno odehrát venku./ Jan Vidner (BK MLADÁ BOLESLAV): Pro nás je každý bod vítězství. Chtěl bych naše kluky pochválit za bojovnost, protože v ostatních zápasech nám dost často chybí.